Stres oksydacyjny|Tlenek azotu

Tlenek azotu przede wszystkim działa rozkurczająco

Tlenek azotu działa rozluźniająco na mięśniówkę. Brak tego działania na tętnice objawia się podwyższonym ciśnieniem, co wynika ze zmian miażdżycowych. Rozszerza też żołądek (z zewn. to mięsień), co powiększa jego zdolność do przyjmowania pokarmów. Działa rozluźniająco na jelita i pobudza ich perystaltykę. Jest niezbędny do wywołania erekcji (u obu płci).

Tlenek azotu NO działa w układzie nerwowym i zabija bakterie, lecz najważniejsze wydaje się rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Działa też bakteriobójczo. Jest wolnym rodnikiem i w dużej ilości jest zabójczy dla bakterii. Wydzielają go więc makrofagi – komórki odpornościowe.- jako metoda walki z zakażeniami.

Masz wpływ na swoje przyszłe zdrowie!

Zdrowie i sprawność fizyczna jest efektem dobrej diety i stylu życia. Twoje codzienne decyzje, to co zjesz i jak się zachowasz, mogą poskutkować na dwa sposoby. Z jednej strony masz zdrowie, z drugiej choroby.

Z pewnością wokół siebie masz znajomych lub bliskich z nadciśnieniem, problemami z rytmem serca, łuszczycą i innymi chorobami skóry, reumatyzmem i problemami ze stawami. Typowym problemem jest Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy. Już dzieci miewają cukrzycę.

Wymienione choroby cywilizacyjne i wiele innych to zmora naszych czasów. Czy Ty też chcesz ich doświadczyć? A może lepiej temu zapobiec? Potrzebujesz odpowiedniego treningu zdrowia, by się dowiedzieć w jaki sposób nie dopuścić do nich.

Zdecyduj się na nową jakość życia.


Jego działanie bakterio- i grzybobójcze jest jednak szeroko wykorzystywane przez organizm. Wydzielany jest też w żołądku (z azotynów pokarmowych) i na powierzchni skóry, a szczególnie w jej zagłębieniach anatomicznych (pod wpływem słońca lub działania naturalnych komensali).

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE PONIŻEJ \/ \/ \/ \/

Autor: Natufra

Zadbaj o zdrowie i ustrzeż się chorób dzięki treningowi zdrowia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s