Zasady zdrowego życia

Poniżej prezentuję pewien styl życia. Większość tych zasad dotyczy diety. Nie sama dieta jednak wpływa na człowieka. Na zdrowie wpływa cały Twój styl życia. Oprócz diety ważny jest więc ruch i sen.

1. Nie jedz zbóż

Gluten to rodzaj bardzo dla szkodliwego dla każdego człowieka białka zawartego w zbożach. Wiele badań wskazuje jednoznacznie na gluten jako przyczynę chorób cywilizacyjnych. Wymieńmy zboża glutenowe: pszenica, jęczmień, owies, żyto. Unikaj ich jak ognia. Niestety ze względu na reakcje krzyżowe na stole nie powinny pojawiać się żadne zboża. Zboża to, poza tym, mało przeciwutleniaczy, dużo węglowodanów oraz zła proporcje omega-6 do omega-3.

2. Nie smaż

Smażenie jest prostą receptą na chorobę. Podczas tego procesu powstają wolne rodniki tłuszczowe. W efekcie mamy do czynienia z egzogennym stresem oksydacyjnym. Można się przed nim zabezpieczyć przeciwutleniaczami. Niestety są niszczone poprzez smażenie. Poza tym powstają związki nazywane AGE – glikoproteiny. Smażenie niszczy też witaminy zawarte w pożywieniu.

3. Pij po jedzeniu

Żołądek działa okresowo. Jak trawi jedzenie, to musi mieć w sobie tylko jedzenie i idealne warunki do trawienia – mocno kwasowe. Dobre trawienie to podstawa w prewencji wielu chorób. Jak już trawienie dobiegnie końca, czyli za godzinę lub nawet później, można pić do woli.

4. Warzywa liściaste każdego dnia

Warzywa liściaste zawierają zielony barwnik – chlorofil. Jest to genialne źródło magnezu – bardzo ważnego składnika diety i naszego ciała. Magnezowi towarzyszy dużo wapnia, potrzebnego mięśniom. Poza tym warzywa to multum przeciwutleniaczy walczących ze stresem oksydacyjnym, wywołującym nadciśnienie i szereg chorób degeneracyjnych.

5. Jedz mało i dobrze

Nadmiar energii nigdy nie robi dobrze, tym bardziej gdy prowadzimy siedzący tryb życia lub po prostu mało się ruszamy. A jak nie pracujemy w kopalni to tak zapewne jest. Lepiej zjeść mało, ale za to najlepsze artykuły spożywcze jakie można dostać – wtedy nie zjemy tzw. pustych kalorii. Za to nasz organizm dostanie odżywczą porcję składników, dzięki którym będzie zdrowo funkcjonował.

6. Ćwicz

Gdy poznaje się działanie organów ludzkich wszystkie działają wg pewnej zasady. Do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebny jest ruch całego ciała. Działanie mięśni, zmiany ciśnienia krwi, naprężenia. Najlepszym przykładem jest układ limfatyczny, który bez naszego ruchu przestaje funkcjonować. A jest ogromnie ważny – dla działania odporności i odżywiania tkanek. W efekcie im mniej się ruszamy, tym gorzej się czujemy.

7. Sen

Dobry sen jest bardzo ważny. Twoje ciało właśnie wtedy się regeneruje, komórki się rozwijają, wydzielane są odpowiednie hormony w dobowym rytmie, ale też organizm walczy z toksynami. Dla zasady kładź się więc spać przed 22.00 i postaraj się spać 8 godzin. Najważniejsze jest jednak tych parę początkowych godzin snu.

Zadecyduj o swoim zdrowiu!

Biorąc coś do zjedzenia, bierzesz odpowiedzialność za swoje zdrowie. To, czy zjesz gruszkę, czy pizzę, decyduje nierzadko o zdrowiu lub chorobie.

To samo można powiedzieć o stylu życia. Twój sen, jego długość, moment zaśnięcia, Twoja reakcja na emocje, wszystko to ma wpływ na organizm i zdrowie.

Z mojego newslettera dowiesz się jak utrzymać sprawność, świeży umysł, silny organizm i zadbać w ten sposób o przyszłość. Co więcej, razem opracujemy sposoby na to, by przełożyć tę wiedzę na praktykę.

Wszystko to umożliwi Ci trening zdrowia dostępny po kliknięciu w przycisk poniżej.